Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej
603 532 146

Osuszanie kondensacyjne

Usuwanie wilgoci po awariach, wilgoci w trakcie budowy

    Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich głównymi elementami są wentylator, sprężarka, wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz element rozprężny. Temperatura wypływającego z osuszacza powietrza jest wyższa o 3-8 stopnie od temperatury powietrza zassanego. Taki wzrost temperatury może powodować szybsze odparowanie wody np. z mokrych ścian. Wraz z wydłużeniem czasu pracy urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu, ilość wody zawartej w powietrzu zostaje skutecznie zmniejszona. Wydajność osuszaczy kondensacyjnych uzależniona jest od warunków pracy (temperatury i wilgotności) oraz od rodzaju urządzenia (wielkości). Jest ona największa przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności względnej. Osuszanie kondensacyjne jest zdecydowanie bardziej efektywne i ekonomiczne od osuszania przez ogrzewanie i wentylację, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia.

Walka z wilgocią to konieczność

    W przypadku zawilgocenia budynku, w początkowej fazie walki z wilgocią, przede wszystkim potrzebna jest nam trafna diagnoza dotycząca jej źródła. Nasza firma potrafi obiektywnie ocenić i kompleksowo rozwiązać problem. Na podstawie naszych doświadczeń i posiadanej wiedzy wykonujemy analizy problemów oraz dokonujemy pomiarów zawartości wilgoci w murach budynków. Metody walki z wilgocią zawsze dobieramy do indywidualnego przypadku. Wilgoć nie zawsze oznacza ogromne koszty i potrzebę stosowania specjalistycznych urządzeń. Jednak najważniejsze jest podjęcie szybkiego działania, ponieważ zwłoka jest przyczyną postępującej destrukcji jaką wilgoć dokonuje w murach i tynkach budynków.

Nie zwlekaj, zamów bezpłatną analizę zawilgocenia!

Zastosowanie: wilgoć po zalaniu i budowie

    Osuszanie kondensacyjne znajduje zastosowanie w przypadku wilgoci utrzymującej się na skutek zalania lub w wyniku prowadzenia „mokrych” prac budowlanych. W tym wypadku proponujemy często rozwiązanie w postaci wynajmu wysokowydajnych osuszaczy kondensacyjnych. Ich działanie opisane jest powyżej.

    Przy pomocy osuszaczy marki Atika, które znajdują się w ofercie naszej firmy, można osuszać budynki w trakcie prac remontowych  jak również nowo oddane, zalane w skutek awarii lub opadów atmosferycznych, pomieszczenia archiwalne i biblioteki, biura, pokoje, sklepy, piwnice i wszelkie inne wnętrza narażone na wilgoć.

    Stosując osuszanie kondensacyjne w każdym z wymienionych wyżej przypadków, przede wszystkim zyskujemy na czasie! Skracamy czas schnięcia tynków, posadzek, dzięki czemu możemy szybciej przystąpić do kolejnych etapów remontu i budowy. W przypadku zalania w wyniku klęsk żywiołowych i awarii minimalizujemy szkody, a dodatkowo nie pozwalamy na rozwinięcie się pleśni i grzybów.

    Suche mury oznaczają również wymierne oszczędności w ogrzewaniu budynku. Wilgotne mury są bowiem o wiele chłodniejsze i trudniej jest je ogrzać, mokra ściana powoduje utratę izolacyjności cieplnej.

    Po osuszeniu oferujemy dodatkowe usługi ozonowania wspomagające proces przywrócenia świeżości pomieszczeniom, w których wilgoć pozostawiła nieprzyjemny zapach lub pleśń.

Parametry techniczne urządzeń

Wybierz sprawdzony, bezawaryjny, wysokowydajny, profesjonalny sprzęt by osuszyć pomieszczenie, w którym zapanowała wilgoć. Osuszając powietrze w pomieszczeniu - osuszasz ściany. Osuszacz Atika ALE 600 to wysokowydajny, w pełni przemysłowy sprzęt osuszający o bardzo dobrych parametrach technicznych. Świetne parametry techniczne – 60l/24h oraz przepływ powietrza 680m3 to górna półka jeżeli chodzi o parametry osuszaczy na rynku europejskim. Osuszacze produkowane są w Niemczech zgodnie ze standardami europejskich norm jakościowych charakteryzują się niezawodnością i wysoką wydajnością. 

specyfikacja techniczna urządzenia osuszającego Elektroaqa GPL-111

Cennik osuszaczy pomieszczeń

typ osuszacza cena najmu 1 szt na dobę (netto)
Osuszacze typ ALLE – 500
(50 litrów/dobę)
50 zł / doba / szt.
Wentylatory strumieniowe 10-15 zł/ doba / szt.
Nagrzewnice powietrza
2,5 – 4,5 kW / 230V
30 zł / doba / szt.

Wzór umowy najmu urządzeń

  1. Firma DER Piotr Ślusarczyk wynajmuje powyższe urządzenia na okres ... dni.
  2. Urządzenia pozostają własnością firmy DER Piotr Ślusarczyk.
  3. Klient zobowiązuje się zwrócić urządzenia po umówionym okresie wynajmu.
  4. Wynajmujący zobowiązuje się zwrócić urządzenia w stanie niepogorszonym.
  5. Przy wynajmie pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 1000,- zł.
  6. W razie stwierdzenia usterek powstałych z winy klienta firma DER Piotr Ślusarczyk zastrzega sobie prawo do potrącenia z powyższej kaucji kosztów naprawy urządzenia.
  7. Cena wynajmu urządzeń za dobę wynosi ... zł netto.
  8. W razie braku zwrotu urządzeń firmie DER Piotr Ślusarczyk w terminie 2 tygodni po zakończeniu umówionego terminu wynajmu. Kaucja 1000,- zł przechodzi na rzecz zapłaty za urządzenia, których wartość określona jest na ... , - zł + VAT. Klient zobowiązuje się dopłacić różnicę po otrzymaniu faktury.

Zapraszamy do kontaktu z nami:
ul. Wróblewskiego 32, 26-606 Radom
Tel: 603 532 146
E-mail: p.slusarczyk-radom@wp.pl
Dołącz do nas na: